Reklamlar
Oyun Açıklaması
Yasuo Counters Genel, kategorisine 28 Eylül 2017 tarihinde eklenmiş olup 217 defa oynanmıştır.

Günümüzde teknoloji adına yapılan en büyük gelişmelerden bir tanesi olarak bilinen Bilgisayar sistemi üzerinde oynanabilen oyunlar arasında oynanma rekorları kıran Countery oyunun da bi çok karakter yer almaktadır. Bir dövüş oyunu olarak bilinmekte olan bu oyun karakterlerin seçilmesi ile başlamaktadır.

Yasuo Karakteri Hikayesi

Oyun karakterleri arasında yer almakta olan Yasuo’nun hikayesi oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. Lonia ülkesinde bir savaş akademisin de oldukça parlak bir öğrencilik dönemi geçiren Yasuo özellikle rüzgar tekniğinde efsaneleşen tek öğrenci olarak bilinmektedir. Noxus işgali gerçekleşene kadar bu kahramanlık öyküleri bu şekilde devam etmiştir. İşgal sırasında Lonia ülkesinin ileri gelenlerinden bir kişinin koruma görevi Yasuo’ya verilmiştir. Yasuo CT ise kılıcının gücüne inanarak savaşın içinde olması gerektiğini düşünerek yaptığı yanlış hamle sonrasında koruma alanını terk etmiştir. Böylelikle koruması gereken kişinin ölümüne sebebiyet vermiştir.

Bu olay neticesinde itibarını zedelemiş ve sonrasında atılan “sen öldürdün” iftirasına maruz kalmıştır. İşte bütün bu nedenler sonrasında gerçek katili bulabilmek adına kılıcını çekerek savaşmaya başlamıştır. Tabi ki iftiraya inanan bütün Lonia ülkesi Yasuo’nun karşısında yer almıştır. Bu nedenle ülkeyi terk eden Yasuo uzun yıllar boyunca başka ülkeler dolaşarak hayatını sürdürmeye devam etmiştir. Öyle ki öz kardeşi olan Yone bile kendisine düşman kesilmiştir. Bir çok kişi ile hayatı pahasına savaşmak zorunda kalan Yasuo kardeşine de kılıç kaldırmak zorunda kalmıştır. Böylelikle Countery oyunlarının en aranan ismi halini almıştır.

Yasuo’nun Özellikleri

Yasuo karakteri oldukça hareketli, her anlamda tutarlı davranışlar sergileyen, rakiplerine hasar verebilme özelliğine sahip, işlevselliği oldukça yüksek olan bir karakterdir. Rakipleri karşısında tek zayıf yönü ise oyunun başlarında gücünü toparlayamayarak rakiplerine karşı düşük hasar veriyor olmasıdır. Sonra oyun haberleri (Gamer.Com.Tr) ilerledikçe zaman içerisinde aldığı güçlendiriciler ile hasar gücü giderek artmaktadır. Her ne kadar zayıf dönemi oyunun başları gibi gözükse de çoğu kez yaptığı hamleler ile rakiplerini şaşırtmayı başarabilmektedir.

Oyun alanında Sihirdar vadisi olarak bilinen yerin orta koridor adı ile anılan kısmında yaşamını sürdürmekte olan bu Yasuo karakteri güvenlik koşullarını sağlayarak yaşamaktadır. Oyunlarda güçlenebilmesi adına kendisine verilmiş olan minyon biçme özelliği ile deneyim puanı ve altın elde etmektedir. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra azimli, atik ve oldukça iyi bir şekilde kılıç kullanan bir usta olması da oyunda aranan karakter olmasının en büyük nedenleri arasında yer almaktadır. Düşmanlarına karşı rüzgar tekniğini kullanarak savaşmaktadır.

Countery oyununda başarı elde edebilmek adına atılması gereken ilk adım, oyun karakterinin doğru tercih edilmesidir. Yasou karakteri dışında tercih edilebilecek çeşitli özelliklere sahip bir çok karakter daha bulunmaktadır. Her birinin kendine ait farklı yetenekleri bulunmaktadır. Bu yetenekler karakter seçiminde oldukça etkilidir. İlgi oyununun en güçlü karakteri olan Yasou’ya rakip olarak bilinen karakterler arasında Jax, Malzahar, Kayle, Fiora, Darius Swain, gibi oldukça başarılı e Yasou’yu yenebilen güçte karakterler bulunurken, daha güçsüz olan Vel’koz, Garagas, Nidalee, Ahri, Twisted Fate, Zigss gibi karakterler de bulunmaktadır. İlgili karakterlerin birbirinden farklı birçok özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle farklı isimlere ve görsellere sahiptirler. Kimi Yasou karakterinden daha üstün özelliklere sahipken, kimi de daha düşük özelliklere sahiptir. Bu nedenle oyunda karakter seçiminde güçlendirme özelliklerine dikkat edilmelidir.


Yasuo Counters

Reklamlar
-